Kolem původu plemene sibiřských koček panuje celá řada dohadů a nejasností. S jistou lze ovšem tvrdit, že se jedná o polodlouhosrsté, přírodní plemeno původem z Ruska, jehož standard FIFe uznala až v roce 1997.

kote_sibirky_resize

Sibiřské kočky jsou velké mohutné kočky, které plně dorůstají do své velikosti až kolem třetího roku života. Kocouří mívají okolo 10 kilogramů, kočky jsou menší. Chloubou těchto impozantních koček je bezesporu jejich kvalitní, bohatá srst, která se vyskytuje v celé řadě barevných variet a kreseb. Sibiřky mají svalnaté tělo na silných nohách, kulaté tlapky, které jsou dobře osrstěné mezi prsty. Jejich hlava je výrazná, uši jsou středně velké a mohou být zakončené chlupatou štětinkou. I přes výrazné rysy ve výrazu, působí sibiřky velmi milým dojmem.

polodouhosrsta_kocka_kote_resize

Život ve společnosti sibiřské kočky

Tentokrát jsme měli možnost poznat sibiřské kočky v chovatelské stanici Ravishing Paw (ravishing-paw.com) a příjemně si popovídat o jejich temperamentu s jejich chovatelkou.

ruska_polodouhosrsta_sibirska_kocka_dospela_resize

Sibiřské kočky mají své kořeny v Rusku, kde o nich kolují různé příběhy, lidé tam věří, že mají dar léčit zdravotní problémy svých majitelů a jsou poslové dobré nálady. Jsou to velmi inteligentní, přítulné, přátelské, hravé kočky, které jsou vhodné snad do každé rodiny. Jedinou nevýhodou může být pro zájemce o sibiřky péče o srst během línání, která je náročnější a vyžaduje pravidelné a pečlivé kartáčování. I když se o sibiřkách říká, že jsou stejně žravé jako jsou hravé, tak i mezi sibiřkami existují výjimky. Mlsné kočky z chovatelské stanice Ravishing Paw se nechaly zlákat až chutí granulí OPTIMAnova Cat Exquisite, které byly vyvinuty tak, aby zachutnaly i té nejvybíravější kočce.

sibirska_kocka_kote_resize

Celý rozhovor najdete na http://www.juko-krmiva.cz/sibirska-kocka-cl64.php

Fotografie pochází z archivu CHS Ravishing Paw a fotografky Ivky Popovské Kinclové

Líbilo se? Sdílej ...
Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter