Jistě často slyšíte o prémiovém a super-prémiovém krmivu. Mezi různými krmivy pro psy a kočky, se jedná o ty, které jsou obvykle považovány za vyšší sortu vzhledem k jejich vyváženosti, kvalitě použitých surovin a v mnoha případech kvůli jejich ceně.

Prémiové a super prémiové krmivo se liší od krmiva nízké a střední kvality tím, že výrobci krmiva nízké a střední kvality nevěnují tolik péče a pozornosti původu masných složek krmiva, kvality obilovin a zeleniny, (pokud ji do krmiva přidávají) obsah zdravých a opravdu prospěšných surovin je v takových krmivech minimální.

Prémiová a super-prémiová krmiva nejsou stejná

Když opustíme nízce kvalitní krmiva a budeme hledat nejvyšší kvalitu, setkáme se s prémiovými a super-prémiovými krmivy. Mohou působit stejně, můžeme tedy mít pocit, že přezdívka super je pouhá obchodní strategie, která neodpovídá realitě. Ale není to tak. Prémiová a super-prémiová krmiva si nejsou natolik podobné, a je dobré vědět, jak je od sebe rozeznat.

Prémiová krmiva jsou postavena na bílkovinách, tucích a olejích, které jsou nezbytné pro vývoj našich čtyřnohých přátel. Některá obsahují čerstvé maso, ačkoli velká část proteinu je získána z masových mouček a zelenina obvykle ve složení chybí. Co se týče obilovin, ve složení prémiových krmiv převládá kukuřice, pšenice a sója, a to jak samotně i společně.

Super-prémiová krmiva, ale zaručují přítomnost čerstvého masa, a to jako hlavní složky, také, v závislosti na vybraném typu, obsah zeleniny a rýže. Rozdíl je možné tedy vidět zejména ve skladbě složení, nicméně kvalita proteinů a tuků získaných z čerstvého masa je mnohem vyšší než u proteinů získaných z masových, masokostních nebo v horších případech péřových mouček. Dále například rýže je mnohem vhodnější než pšenice, kukuřice nebo jejich deriváty.

Super prémiové krmivo, vhodné pro vašeho čtyřnohého přítele

Mimo jasných výhod nabízí super-prémiové krmivo kvalitní složky, špičkovou přípravu a prezentaci. Špičkové super-prémiové krmivo, jako je Optimanova je speciálně navrženo tak, aby splňovalo specifické potřeby vašeho psa nebo kočky, například se zaměřením na péči o růst a vývoj nejmenších, nebo více energie pro aktivnější, případně pečující o váhu u starších. Když si budete vybírat jedno z krmiv Optimanova, zjistíte, že receptury jsou přizpůsobeny pro nejrůznější typy čtyřnohých přátel, a to pro malé nebo velké psy, koťata štěňata, atd. Tímto způsobem zajistíte, že zvíře dostane nejen zdravou a kvalitní potravu, ale navíc bude jeho příjem vitamínů a živin přizpůsoben jeho skutečné potřebě.

Nyní, když víte, jaké jsou rozdíly mezi prémiovým a super-prémiovým krmivem, nebudeme vám říkat, že všechny super-prémiová krmiva jsou stejná, nebo že všechny splňují předpokládané standardy kvality. Můžeme ale říci, že je mnohem lepší, když si váš čtyřnohý přítel bude moci užít kvalitnější krmivo, aby měl šťastný a zdravý život.

Líbilo se? Sdílej ...
Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter